PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1480}

Niezniszczalny

Unbreakable
7,0 77 799
ocen
7,0 10 1 77799
7,5 24
oceny krytyków
Niezniszczalny
powrót do forum filmu Niezniszczalny

Rozumiem, że Elijah był geniuszem, skoro robił te wszystkie plany, znał się na "swoim fachu" itd., ale nie
rozumiem dlaczego nikt go nigdy nie przyłapał, nie powiązał z niczym, ani dlaczego w żadnych
wiadomościach nie mówili o człowieku, który jest podejrzany o jakąś katastrofę, a były ich dziesiątki, jeśli
nie setki? Dlaczego policja i inne służby się niczego nie domyśliły? Wg. trochę to było przesadzone, ale
film i tak i tak mi się podobał.

ocenił(a) film na 8
Starigniter

I to jest właśnie styl Shyamalana. Jest z pozoru ciekawa fabuła, później następuje prawdopodobne zakończenie ( w tym przypadku uratowanie dzieci) i już ma widz zbiera się na koniec filmu, a tu nagle następuje zwrot akcji, który rzuca zupełnie inne światło na tą sprawę ( tutaj przyznanie się do winy Elijaha). Tak jest zrobiony Szósty zmysł i Osada, reszty filmów Shyamalana nie oglądałem.

ocenił(a) film na 5
kammel004

Ale w Osadzie i Szóstym... ma to sens. Tutaj jak dla mnie jest to naciągane.

armarange

Czyli o co chodzi z tą końcówką ? Wiem że Elijah potpalił hotel w którym kiedyś David byl oki ale to co ta katastrofa kolejowa tez jest przez niego ? nawet w sumie na koncu pokazano jak szedl koło pociągu ale czy to wszystko tylko dlatego żeby znaleść Davida człowieka niezniszczalnego ? to co moze ten wypadek samochodowy tez jest przez Eljaha ? Film bardzo mi sie podobał ale same poł godziny koncówki dosyć dziwne z tym widzeniem złych rzeczy przez Davida....Jest pokazane że ktos puka do domu tam kogos i facet nie chce mu otworzyc a ten wchodzi na sile i david ma to jako wizje czy jak a potem przychodzi tam do jego domu widzi trupa w innym pokoju widzi przywiazane dzieci chce je uratowac potem jest tez cos bardzo dziwnego a mianowicie kiedy on je odwiazuje to przychodzi złoczynca wyrzuca go przez balkon chce wstac a nagle sie topi i dziewczynki go wyciagaja z " basenu " potem ratuje jeszcze kogos i zabija zlaoczynce ....spotyka sie z Eljahem ten mu muwi ze to od potpalil hotel bo szukal odpowiedzi dlaczego sie tam znalazl bla bla i zeby wyszukac tej osoby niezniszczalnej czyli davida

ocenił(a) film na 5
sylwia94_filmweb

Oto właśnie chodzi w tej końcówce, ładnie to ujęłaś ale dość chaotycznie bo na filmie nie jest aż tak źle

armarange

Niedokładnie oglądacie filmy, wszystko jest w nim jak na dłoni.
Elijah nie spowodował tego wypadku samochodowego, on był odpowiedzialny za wszystkie 3 masowe katastrofy i był to jego sposób na znalezienie superbohatera, na wycinkach gazet wiszących w jego pokoju widać informacje o różnych osobach które przeżyły jako jedyne w jakimś wypadku bądź tragedii, widocznie tworzył teorie już od dawna o czym sam mówi.

David miał instynkt i coś w rodzaju wizji gdy dotykał człowieka, przecież wszystko było tam dokładnie wytłumaczone.

Sergij

Ale dziwne, że DAVID nigdy wcześniej nie "wyczuł" przeszłości Elijah tak jak ludzi w metrze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones